Przegląd wiadomości internetowych

Zebranych przez Komunikaty Ottawskie komOTT.net

Archiwum: 12 stycznia - 31 grudnia 2015

UWAGA: Kliknij na tytuł artykułu lub [wiecej...], żeby otworzyć stronę z tym artykułem. Użyj suwaka w prawym marginesie strony lub pokretla w komputerowej "myszce", żeby zobaczyć wszystkie linki do artykułów (scroll down).

ACHIWUM - wiadomosci sprzed 11 stycznia 2015 - kliknij tutaj

Linki do stron z wiadomosciami:
wPolityce.pl

Niezalezna.pl

Telewizja Republika

Nasz Dziennik

Current Events Poland
TvNiezaleznaPolonia
Ottawa

Gazeta Polska
artykuly

Gazeta Polska VOD
materiały video "GP"

TVinterPolonia
Calgary-Ottawa
Smolensk Crash News Digest

TV Trwam

Radio Maryja
Solidarni2010.pl Wirtualna Polonia
Doomed Soldiers

BlogPress


Ewa Stankiewicz Blog

PrawyProsty.net
DoRzeczy.pl
SmolenskCrash.eu
Cezary Krysztopa
Bloger - Blogpublika

Kokos26
Miroslaw Kokoszkiewicz

Gadowski TV
Witold Gadowski

Warszawska Gazeta
Pomnik Smolensk

Matka Kurka
Aleksander Scios
Stanislaw Michalkiewicz
Jan Pietrzak
Zespół Parlamentarny
ds. Smoleńska

Goniec
Toronto

Polska-Kanada
Magazyn tworczy Toronto


Marsz Polonia
Toronto


PoloniaTube
Toronto

Ministerstwo Prawdy
Kroniki filmowe na aktualne tematy
Podziemna TV
AscoTV
ASME TV

BlogPublika.com
Tygodnik Solidarnosc

Rodak Press
Dosć manipulacji PoloniaMatka Kurka: „Niepokorni” gówniarze wierszokleci nie zohydza mi zwycięstwa i dalszej walki!
25 lat Polacy czekali na Prezydenta i rzad, który będzie reprezentował Polskę i Polaków. 25 lat zmagamy się w nierównym boju z postkomuna w najpodlejszej postaci. 25 lat we własnym kraju jestesmy poniżani, opluwani, dyscyplinowani i zaszczuwani. Przez 25 lat okradziono nas niemal ze wszystkiego, z tożsamosci, godnosci, suwerennosci, przemysłu, a nawet minimum egzystencjalnego, które pozwoli spokojnie zasnać i obudzić się następnego dnia. I po 25 latach Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej został człowiek, który się niczym w życiu nie zhańbił. Pracował na swój wybór tak ciężko, jak żaden polityk przed nim.
Prezydent Andrzej Duda na wszystkich spotkaniach z Polakami i w spotkaniach międzynarodowych reprezentuję Polskę i polskie interesy z odwaga Lecha Kaczyńskiego i klasa wytrawnego polityka.
[wiecej... kontrowersje.net]
Para Prezydencka przy grobie sw. Jana Pawła II, mocna homilia abp. Zimowskiego i setki Polaków witajacych z entuzjazmem głowę państwa"
Wizyta niezwykła i, co tu dużo kryć, mocno wzruszajaca. Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwsza Dama i córka jest w Watykanie. Para Prezydencka po wyladowaniu na lotnisku w Rzymie wzięła udział we Mszy Swiętej przy grobie sw. Jana Pawła II. Eucharystia była celebrowana przez polskich księży pod przewodnictwem abp. Zygmunta Zimowskiego, który wygłosił krótka, choć poruszajaca homilię, której tresć znajda państwo na końcu tekstu. Ceremonia pogrzebowa trwała krótko, do ostatniej chwili nie było wiadomo, gdzie się odbędzie. Na poniedziałek zapowiedziana jest audiencja Pary Prezydenckiej u papieża Franciszka, a także spotkanie prezydenta z kardynałem Pietro Parolinem. Nie zabraknie i polskich akcentów. Andrzej Duda wraz z Małżonka wezma udział w ceremonii wręczenia odznaczeń Polakom w Watykanie, a także spotka się z Polonia w ambasadach w Watykanie i Rzymie.
[wiecej... wpolityce.pl]
Trwa wizyta polskiej pary prezydenckiej w Watykanie
W niedzielę, w Bazylice sw. Piotra przy grobie sw. Jana Pawła II, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonka wzięli udział w Eucharystii. Na poniedziałek zaplanowano m.in. audiencję u papieża Franciszka oraz spotkanie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolinem.
– Prawe sumienie może i powinno być niezmiennie busola życia dla każdego z nas. Gdy chcemy z Boża pomoca podejmować codzienna troskę o pomyslna teraźniejszosć i przyszłosć naszej umiłowanej ojczyzny. Bo przecież chodzi o dobro wspólne wszystkich, bez wyjatku – wszystkich Polaków żyjacych w naszej ojczyźnie i tych, którzy mieszkaja i może tęsknia do niej z daleka, w tak wielu miejscach na całym swiecie – mówił ks. abp Zygmunt Zimowski.
W Eucharystii uczestniczyło kilkuset Polaków – pielgrzymów z Polski oraz rodaków mieszkajacych w Rzymie. Na koniec Mszy sw. polski prezydent otrzymał relikwie sw. Jana Pawła II.
[wiecej... radiomaryja.pl]
Kiszczak pochowany na Woli. "Bóg Ci zapłaci za wszystkie krzywdy, które niewdzięczny, niegodny Polak Ci czynił"
"Padaja gdzies tam słowa złe, nienawistne do Ciebie. Ludzi pełnych zła, zakłamanych".
"Bóg Ci zapłaci za wszystkie krzywdy, które niewdzięczny, niegodny Polak Ci czynił"
— współtwórcę stanu wojennego wierszem żegnała jego żona, jak relacjonował na Twitterze dziennikarz Telewizji Republika Bartłomiej Graczak.
Pogrzeb Czesława Kiszczaka odbył się dzis na cmentarzu prawosławnym na warszawskiej Woli. Wdowa wybielała również przeszłosć Kiszczaka: "Zakazałes użycia broni w kopalni Wujek. Nie wydałes żadnego rozkazu użycia broni. Twoje bohaterskie czyny zostana odkryte" – mówiła.
Ceremonia pogrzebowa trwała krótko, do ostatniej chwili nie było wiadomo, gdzie się odbędzie.
[wiecej... telewizjarepublika.pl]
Rutkowski: Kiszczak terroryzował polskich oficerów
Czesław Kiszczak zwiazał się z komunistyczna bezpieka już w 1945 r. Jego życiorys jest znacznie ciemniejszy niż ten z okresu stanu wojennego, na którym wszyscy się skupiaja – powiedział na antenie Telewizji Republika prof. Tadeusz Rutkowski.
– Zrobił błyskawiczna karierę. Już na poczatku swojej służby skierowano go do Londynu, gdzie nie znajac dobrze języka inwigilował żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych. Gdy wrócił do Polski cały czas pozostawał w strukturze Informacji Wojskowej, która była bardziej represyjna niż zwykłe UB. Sa zeznania, że bił i znęcał się nad ludźmi. Był oprawca, który miał krew na rękach i terroryzował polskich oficerów – oswiadczył prof. Rutkowski..
[wiecej... telewizjarepublika.pl]
Kiedy T. Arabski trafi do więzienia?
Objęcie rzadów przez PiS wcale nie uwolni ich od kontroli PO, Donalda Tuska, czy Ewy Kopacz. W najbliższym otoczeniu przyszłego premiera i ministra spraw zagranicznych będzie postać, która niektórzy politycy PiS najchętniej widzieliby w więzieniu, bo ich zdaniem ma on krew na swoich rękach.
Wielu wiernych ludzi Tuska zostało umieszczonych na polskich placówkach dyplomatycznych. Odwołanie ich hurtowo mogłoby być dobrym ruchem, ale nie w każdym kraju przyjmujacym polskiego dyplomatę zostanie to dobrze przyjęte. Najbardziej kontrowersyjna postacia z ekipy Donalda Tuska, która przejmie rzad PiS będzie Tomasz Arabski, który obecnie jest ambasadorem Polski w Hiszpanii. Tomasz Arabski jest według polityków PiS zamieszany w katastrofę smoleńska. Bardziej radykalni działacze jak i zwolennicy PiS uważaja, że Arabski ma krew na rękach i że brał udział w "Operacji Smoleńsk",przygotowanej przez Władimira Putina. W aktach sledztwa smoleńskiego jest wiele faktów, które na temat roli Arabskiego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku zostawiaja wiele watpliwosci. W toku sledztwa okazało się, że bliski współpracownik Donalda Tuska jeszcze przed katastrofa prowadził tajne rozmowy z ludźmi Władimira Putina.
[wiecej... prawyprosty.net]
Kiszczak – ten, który zasłużył się Moskwie
Był osoba godna najwyższego zaufania z punktu widzenia interesów Moskwy. Był osoba przeszkolona w Moskwie, a jednoczesnie pracujaca w strukturach polskiego wojska, osoba majaca na celu realizowanie moskiewskich interesów. — Z prof. Janem Żarynem, historykiem, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.
Kiedy nastał stan wojenny w Polsce 13 grudnia 1981 r., to gwarantem z punktu widzenia Moskwy, że będzie on należycie wprowadzony w życie, był obok gen. Wojciecha Jaruzelskiego także Czesław Kiszczak. Byli to zaufani towarzysze reprezentujacy interesy sowieckie na obszarze PRL, którzy mieli dobra opinię na Kremlu. Wojskowe Powazki były czyms w rodzaju pewnego symbolu III RP, która jest w patologicznym stanie, bowiem III RP honorowała zdradę. Jesli Kiszczak nie zostanie pochowany na Powazkach, to będzie to pewien symbol ważny w naszej historii.
[wiecej... naszdziennik.pl]
Pogrzeb, ale nie na Powazkach
Interpelacja Filipa Frackowiaka - syna s.p. prof. Szaniawskiego i Haliny Frackowiak, dyrektora Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego, do prezydent m.st. Warszawy w zwiazku z doniesieniami medialnymi o możliwym pochówku Czesława Kiszczaka na Powazkach Wojskowych.
Szanowna Pani Prezydent,
W nawiazaniu do przepisów stanowiacych, że „Dysponentem miejsc grzebalnych, przeznaczonych na groby tradycyjne (do pochowania trumien), na Cmentarzu Wojskowym jest Prezydent m.st. Warszawy, który po rozpatrzeniu stosownego wniosku może udzielić zgody na pochowanie osoby zmarłej na tym Cmentarzu” oraz w zwiazku z medialnymi doniesieniami o planach pochowania gen. Czesława Kiszczaka na Cmentarzu Wojskowym na Powazkach zwracam się do Pani Prezydent o nieprzychylne stanowisko wobec ewentualnego wniosku o zgodę na pochówek prawomocnie skazanego za wprowadzenie stanu wojennego na Cmentarzu Wojskowym na Powazkach.
[wiecej... naszdziennik.pl]
Bez osadzenia, bez przebaczenia
Zmarł Czesław Kiszczak. Powraca więc pytanie, czy 26 lat po transformacji należy przyspieszyć proces rozliczania ludzi odpowiedzialnych za zbrodnie PRL? — Z prof. Wojciechem Polakiem, historykiem, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, rozmawia Rafał Stefaniuk.
– Na pewno sa jeszcze zbrodnie do osadzenia, sprawy do zbadania. Szansa na to, że ci ludzie zostana osadzeni i trafia do więzienia, jest żadna. Po tylu latach sa w takim wieku, że sprawiedliwosć ich już pewnie nie dosięgnie. Ale będzie to miało pewien wymiar moralny. Sledztwa trzeba nadal prowadzić, trzeba je intensyfikować, a ich efekty będa miały wymiar moralny, a praktyczny odnosi się do stworzenia cennego materiału archiwalnego.
– To, co robimy od 1989 r., to jest własnie zle rozumiane chrzescijańskie miłosierdzie. Tymi sprawami jestesmy zobowiazani się zajmować i musimy przynajmniej próbować doprowadzić zbrodnie do rozliczenia. Odcinanie się od przeszłosci jest postawa bardzo niezdrowa. Przecież historia ma wpływ na to, co dzieje się dzisiaj. A ponadto historia to jest sprawa wielka, to podstawa wychowania i wyrabiania podstaw odpowiedzialnosci za Ojczyznę.
[wiecej... naszdziennik.pl]
Prof. Dudek: Kiszczak to postać, która zapisała się ciemnymi zgłoskami w historii Polski
Gen. Czesław Kiszczak ponosi zasadnicza odpowiedzialnosć za takie decyzje, jak wprowadzenie stanu wojennego. Był też jego najważniejszym realizatorem i z tego powodu jest głównym odpowiedzialnym za wszystkie akcje represyjne, które podjęto w tym czasie oraz w latach następnych — powiedział prof. Antoni Dudek. Pózniej, po zmianie politycznej i krótkim okresie bycia premierem, podczas którego nie udało mu się sformować rzadu, został wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych w rzadzie Tadeusza Mazowieckiego. Tam był odpowiedzialny za brak należytego nadzoru nad procesem masowego niszczenia dokumentów komunistycznych służb specjalnych. Ostatecznie podał się do dymisji w lipcu 1990 roku — przypomniał Dudek.
[wiecej... wPolityce.pl]
Płużański zasmucony smiercia Kiszczaka: „Nie dlatego, że odszedł, ale dlatego, że ten komunistyczny zbrodniarz nie został skutecznie skazany w III RP"
Prezes Fundacji „Łaczki” Tadeusz Płużański odniósł się na antenie Telewizji Republika do smierci szefa komunistycznej bezpieki gen. Czesława Kiszczaka. Publicysta podkreslił, że zbrodniarz odchodzi nieosadzony. Jestem zasmucony. Nie dlatego, że odszedł, ale dlatego, że ten komunistyczny zbrodniarz nie został skutecznie skazany w III RP mimo twardych dowodów jego przestępczej działalnosci
— powiedział Płużański. Publicysta przypomniał stan wojenny, strzelanie do robotników w slaskich kopalniach, zagadkowe smierci ludzi zwiazanych z opozycja w latach osiemdziesiatych. Wiadomo, że tymi „nieznanymi sprawcami” dowodził własnie Kiszczak. Trzeba ubolewać, że III RP nie zdobyła się na rzetelne rozliczenie tego człowieka. Dawno powinien obywać karę w więzieniu — podkreslił Płużański.

[wiecej... wpolityce.pl]
Wyszkowski: Dla uczciwych ludzi smierć Kiszczaka to smierć mordercy, zdrajcy.
Dla uczciwych ludzi to smierć mordercy, zdrajcy. Dla nich to sowiecki generał w polskim mundurze. To ten numer „2” po Jaruzelskim. Jednak jest i drugi obraz – dla „włascicieli III RP”, dla ludzi sprzymierzonych z komunistami przy tworzeniu postkomunistycznego państwa, dla agentów WSW i SB – Kiszczak to zasłużony człowiek.
– powiedzial Krzysztof Wyszkowski.
On oddawał im teczki, niszczył teczki, likwidował slady ich współpracy. Ci ludzie byli trzymani przez system komunistyczny, w tym przez Kiszczaka, na smyczy. Dla nich Kiszczak jest dobrodziejem. Oni, zamiast wziać odpowiedzialnosć za współpracę z komuna, zostali włascicielami III RP. Działanie Kiszczaka otworzyło im drogę do uwłaszczanie się.

[wiecej...wPolityce.pl]
Czesław Kiszczak nie żyje. O smierci byłego szefa komunistycznej bezpieki poinformowała rodzina
Czesław Kiszczak, najbliższy współpracownik Wojciecha Jaruzelskiego, był szef MSW, nie żyje. Kiszczak to jednak z najciemniejszych postaci PRL-owskiej rzeczywistosci. Przez 26 lat III RP nie potrafiła osadzić go za zbrodnie z czasów komunistycznych. Generał Czesław Kiszczak zmarł w czwartek 5 listopada 2015 roku w Warszawie. Miał 90 lat. Przed smiercia cały czas towarzyszyła mu jego żona Maria, która opiekowała się nim codziennie — opisuje z kolei „Super Express”. Na poczatku wrzesnia Czesław Kiszczak trafił do szpitala wojskowego w Warszawie. Jego stan rodzina okreslała jako ciężki. 90-letni Kiszczak przebywał w lecznicy na Wołoskiej. Trafił tam ze szpitala na Solcu, gdzie leczył się ze złamania. W 2012 roku Kiszczak został skazany przez warszawski sad na dwa lata więzienia w zawieszeniu za udział w grupie przestępczej przygotowujacej stan wojenny. Jednak sady III RP nie były w stanie ocenić i osadzić innych czynów Kiszczaka, w tym jego udziału w masakrze pod kopalnia „Wujek”.
[wiecej... wPolityce.pl]
Oswiadczenie prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego: "Kiszczak ponosi odpowiedzialnosć za wszystkie zbrodnie aparatu represji z lat 80."
Kiszczak ponosi odpowiedzialnosć za wszystkie zbrodnie aparatu represji z lat 80. - za smierć górników z „Wujka”, zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki i Grzegorza Przemyka, za dziesiatki innych ofiar, za cierpienie tysięcy represjonowanych i ich rodzin. I to własnie o nich powinnismy przede wszystkim dzis pamiętać
— napisał w oswiadczeniu prezes IPN dr. Łukasz Kamiński.
Na postać Czesława Kiszczaka patrzymy zwykle jako na współtwórcę stanu wojennego i najbliższego współpracownika Wojciecha Jaruzelskiego. Nie powinnismy jednak zapominać, że swoja służbę komunistycznemu totalitaryzmowi rozpoczał już w 1945 roku w kierowanej bezposrednio przez sowieckich oficerów okrutnej Informacji Wojskowej. Zajmował się zarówno rozpracowywaniem żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, jak i prowadzeniem sledztw przeciwko osobom podejrzanym o takie „przestępstwa” jak próba ucieczki do wolnego swiata.

[wiecej... wpolityce.pl]
MON: Kiszczak nie będzie pochowany na Powazkach
Ministerstwo Obrony Narodowej nie planuje przyznania zmarłemu miejsca na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powazkach, a w uroczystosciach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej
– czytamy w oswiadczeniu resortu wydanym w zwiazku ze smiercia gen. Czesława Kiszczaka. „W zwiazku ze smiercia gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powazkach, a w uroczystosciach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej. W uroczystosciach pogrzebowych nie będzie uczestniczył minister obrony narodowej ani żaden inny oficjalny przedstawiciel resortu” — napisał rzecznik.

[wiecej...TelewizjaRepublika.pl]
Ballada o POsmoku
Telewizja Niezależna Polonia przedstawia Balladę o POsmoku autorstwa Wacława Kujbidy w wykonaniu Elżbiety Kujbida i z towarzyszeniem Kapeli znad Baryczy.
Stulecia temu, w kraju nad Wisła
u stóp Wawelu smok mieszkał srogi.
Gnębił ród Polan, kraj niszczył, nękał,
aż go pokonał, szewczyk ubogi.

Minęły wieki, sladu po smoku,
aż tu pojawia się drugi, nowy.
Wylagł się w uniach, wypełzł spod stołu,
co miast okragły, był kwadratowy.

Zjeżdżaj POsmoku z kraju nad Wisła,
nikt cię tu nie chce, pokrako marno!
Do mocodawców wynos się swoich,
Spadaj stad razem z cała ferajna.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=yUUYwzZ4odo

[wiecej...tvNiezaleznaPolonia.org]
"Nie ogladajmy Polsatów i TVN-ów, stacji czy programów promujacych totalny brak inteligencji" - apeluje rektor łódzkiej filmówki
Nie ogladajmy polsatów i tvn-ów, stacji czy programów promujacych totalny brak inteligencji, nie współtwórzmy takich obrazów. Nie mielmy w głowach toksycznych internetów, głupot, plotek, kłamstw, dyskredytowania wartosci podstawowych, w miejsce pozłotka, „Las Vegas” i odzierania nas z godnosci w stylu „zoperowałam sobie pochwę, by odzyskać godnosć i szczęscie” —apelował do studentów prof. Mariusz Grzegorzek.
7 pazdziernika studenci Szkoły Filmowej w Łodzi zainaugurowali nowy rok akademicki. Na długo zapamiętaja emocjonalne i szczere wystapienie rektora prof. Mariusza Grzegorzka.
Żyjemy w krainie manipulacji i kłamstwa, która osiagnęła niebywały poziom. Jestesmy jej współtwórcami, ale nie bezwolnymi ofiarami. Badzmy szczerzy i autentyczni, bierzmy odpowiedzialnosć na swiat i najbliższych —mówił rektor łódzkiej filmówki.
[wiecej... wPolityce.pl]
Sledztwo ws. skandalicznej wypowiedzi J.T. Grossa
Stołeczna prokuratura wszczęła sledztwo w sprawie skandalicznych słów Jana Tomasza Grossa. Na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt” napisał on, że „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemcy”.
Podstawa sledztwa jest art. 133 Kodeksu karnego, który stanowi: „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolita Polska, podlega karze pozbawienia wolnosci do lat 3”. Prokuratura poinformowała, że w sprawie wpłynęło 125 zawiadomień o przestępstwie.

[wiecej... radiomaryja.pl]
Holenderski raport jak oskarżenie
Ustalenia holenderskiej komisji całkowicie miażdża pseudo raporty komisji Jerzego Millera, działania prokuratury wojskowej i propagandowa działalnosć Macieja Laska i grona jego statystów. Jak w swietle dokumentów, zaprezentowanych swiatu przez Holendrów wygladaja przedstawiciele polskiego rzadu, którzy wzięli na siebie nie tylko ciężar niewyobrażalnego kłamstwa, ale także odpowiedzialnosć za smierć Prezydenta Polski, smierć generałów NATO i smierć dziesiatków osób, należacych do elit politycznych narodu? Jak wreszcie prezentuje się cały klub Platformy Obywatelskiej, który głosował w Sejmie przeciwko potrzebie powołania międzynarodowej komisji sledczej? To własnie ci ludzie, poza Tuskiem, któremu udało się zbiec do Brukseli nadal ubiegaja się o władzę w nadchodzacych, pazdziernikowych wyborach? Co sadzić o tych, którzy będa na nich głosowali?
[wiecej... PolskaCanada.com]
Tak się bada katastrofę! Holenderska lekcja obnaża smoleńskie kłamstwa Platformy. Czyżby stad ten paniczny strach Ewy Kopacz?
Przez ponad pięć lat Platforma usiłuje zabić pamięć o narodowej tragedii. Próbowano wszystkiego: ugody, kłamstw, drwin, szyderstw, zastraszenia. Bezskutecznie. Polacy pamiętaja i żadaja wyjasnień. Premier Kopacz wie o tej sprawie znacznie więcej, niż większosć z nas. Pewnie stad ten strach przed zwycięstwem PiS w nadchodzacych wyborach. W przeciwieństwie do swoich kolegów, jeszcze nie zdażyła uciec z kraju… Na jej miejscu trudno się nie bać prawa i sprawiedliwosci…
Wrak rzadowego tupolewa nadal przebywa w Rosji, nie wiadomo gdzie jest kokpit i wiele innych kluczowych fragmentów samolotu. Ciała nie zostały w pełni zidentyfikowane, rodziny ofiar nie maja pewnosci czy w grobach ich bliskich leża własciwe osoby, a w Smoleńsku do tej pory znajdowane sa szczatki. Gdyby nie Sejmowy Zespół ds. wyjasniania katastrofy smoleńskiej, do którego poseł Antoni Macierewicz zaprosił wybitnych specjalistów z całego swiata, nie wiedzielibysmy o tej sprawie prawie nic.

[wiecej... wpolityce.pl]
Gadowski ujawnia opinię wysokiego oficera Mosadu nt. Smoleńska: Za katastrofa także stoi Putin
– Za ta katastrofa także stoi Władimir Putin. Pogoda z cała pewnoscia nie była przyczyna tej katastrofy – te słowa Juvala Aviva, ważnego oficera Mosadu nt. 10 kwietnia 2010 roku ujawnił w programie „Wolne głosy” dziennikarz sledczy Witold Gadowski.
– W Waszyngtonie przebywa również Juval Aviv, to jest tytułowy Awner z filmu „Monachium” Stevena Spielberga, pracownik Mosadu, który scigał bohaterów czarnego wrzesnia – mówił Gadowski.
– W wywiadzie, którego udzielił mi Juval Aviv pytałem go, co było przyczyna katastrofy smoleńskiej. Juval odpowiedział: „Widziałem dokumenty służb izraelskich, amerykańskich, brytyjskich i Interpolu. Pogoda z cała pewnoscia nie była przyczyna tej katastrofy”
Na pytanie, dlaczego ważni ludzie mogacy mieć wiedzę o katastrofie nie chca postawić kropki nad i, Gadowski odparł, że robia tak dlatego, że postawa państwa polskiego krępuje im ręce. – Rzad polski nie zwrócił się o informacje wywiadowcze ani do Mosadu, ani do służb amerykańskich, ani do służb brytyjskich. Te służby, jak się okazuje, dysponuja dokumentami dotyczacymi 10 kwietnia 2010 roku – mówił Gadowski.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=04mAtdSFRBk

[wiecej...TelewizjaRepublika.pl]
Publikujemy wywiad z prezydentem, którego nie mogła doczekać się... Monika Olejnik
"Nie mogłam się doczekać wywiadu niepokornego dziennikarza Samuela Pereiry z prezydentem elektem" - oswiadczyła Monika Olejnik, publikujac listę pytań, które jej zdaniem powinny zostać mu zadane. W zwiazku ze zwiększonym zainteresowaniem wywiadem prezydenta Andrzeja Dudy dla "Gazety Polskiej" cytujemy go w całosci. Miłej lektury.
[wiecej... niezalezna.pl]
Słoń w składzie porcelany... Ewa Kopacz ujawniła tajna wizytę premiera Kanady na okręcie wojennym!
Pan premier jedzie jutro do Gdańska, gdzie zwiedzi kanadyjski okręt wojenny bioracy udział w manewrach wojskowych.
— tymi słowami Ewa Kopacz ujawniła tajna wizytę kanadyjskiego premiera na okręcie marynarki wojennej jego kraju.
Kanadyjski rzad starał się utrzymać ten fakt w tajemnicy.

[wiecej... wpolityce.pl]
Moim Zdaniem – odc.3 – Dlaczego czarne jest biale
W kolejnym, 3 odcinku cyklu Moim Zdaniem dr inż. Bogdan Gajewski wyjasnia zagadkę dlaczego czarne jest własciwie białe.

[wiecej...tvniezaleznapolonia.org]
MOIM ZDANIEM – 1 : Prezydent Andrzej Duda
TV Niezależna Polonia rozpoczyna nowy cykl programów p.t. “Moim zdaniem”, gdzie będziemy przedstawiać głosy, oceny, rozmowy, sady czy opinie na ważne dla całej, blisko już 60 milionowej Polskiej Diaspory zamieszkujacej nasz glob, tematy i wydarzenia. Pierwszy z programów poswięcamy panu prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie i wyborze tego wybitnego polityka na urzad prezydenta R.P. Poprosilismy aby swoimi wrażeniami podzielili się Polacy z całego swiata, Polski, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Francji.
[wiecej... TVniezaleznaPolonia.org]
Człowiek Roku Ottawa 2015: Elżbieta i Wacław Kujbida
Redaktorzy TV Niezależna Polonia "Ludzmi Roku Ottawa 2015".
Redakcja "Komunikatów Ottawskich" uhonorowała dobrze znanych internautotom redaktorów ottawskiej TV - małżeństwo Elżbietę i Wacława Kujbidów - tytułem "Człowieka Roku 2015". Wyróżnieni zostali m.in. za działanosć na rzecz Polonii oraz innych grup etnicznych, troskę o interesy państwa polskiego i jego obywateli, propagowanie historii i kultury polskiej.
[wiecej...KomOTT.net]
PO zatrudnia internetowych trolli. Maja krytykować PiS i Andrzeja Dudę
100 hejterów w PO? Mało! Kidawa-Błońska ujawnia plan Kopacz: po przeszkoleniach wszyscy w Platformie maja być hejterami!
Rzecznik rzadu Małgorzata Kidawa-Błońska kompletnie pograża Platformę Obywatelska swym „dementi” w sprawie zawodowych hejterów w partii. Tłumaczac szokujaca zapowiedz Ewy Kopacz, stwierdziła, że hejterami w PO – po specjalnych przeszkoleniach – będa wszyscy! Dodała, że szkolenia hejterów maja być organizowane dla wszystkich chętnych polityków partii. Docelowo każdy w Platformie ma być hejterem.

[wiecej... wpolityce.pl]
Krzysztof Wyszkowski o nocnej zmianie: 4 czerwca 1992 roku elity obroniły postkomunizm
– Ta akcja spowodowała zwarcie szeregów funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. Oni wtedy zobaczyli, że albo będzie wolnosć i demokracja, albo – oni. Wiedzieli, że wolnosć i demokracja jest dla nich zagrożeniem, bo doprowadzi do zakończenia ich politycznych karier. Cały ten obóz współpracujacy kiedys tajnie z komunistami zaczał działać jawnie nad umocnieniem fundamentów okragłego stołu. W efekcie Kwasniewski został prezydentem na 10 lat i te interesy zostały zabezpieczone – mówi o wydarzeniach w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku Krzysztof Wyszkowski. Nie udało się, bo nie docenilismy agentury. Obliczałem ich ilosć w Sejmie na około 60 i tylu wówczas ujawniono. Dzis wiadomo, że było ich dużo więcej. Ta akcja spowodowała zwarcie szeregów funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. W efekcie Kwasniewski został prezydentem na 10 lat i te interesy zostały zabezpieczone.
[wiecej... niezalezna.pl]
Prof. Cenckiewicz przypomina kulisy „nocnej zmiany”
„Materiały dotyczace współpracy Lecha Wałęsy z SB znajduja się w rękach Rosjan”
Kulisy obalenia rzadu Jana Olszewskiego w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 r. tkwia w pierwotnym kształcie traktatu polsko-rosyjskiego i niezgodzie na lustrację — pisze w rocznicę obalenia rzadu Jana Olszewskiego znany i ceniony historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.
[wiecej...wPolityce.pl]
Wałęsa chciał wprowadzić w 1992 r. stan wojenny?!
B. prezydent bezczelnie o obaleniu rzadu Olszewskiego: „Zapanowałem nad szaleńcami”.
Były prezydent, który stał za wydarzeniami z 4 czerwcu 1992 r., postanowił odezwać się w rocznicę tzw. „nocy teczek”. Wałęsa mimowolnie przyznaje, że operacja, w której brał udział nie była demokratyczna zmiana ówczesnego gabinetu, lecz politycznym przewrotem. Dalej jakby garsciami czerpał z Jaruzelskiego, który próbujac uzasadnić stan wojenny roztaczał katastroficzne wizje sytuacji w Polsce.
Paraliż kraju kompletny. Wszystkie ogniwa władzy sparaliżowane. Nic nie przygotowane. (…) Pełna anarchia — pisze b. prezydent.

[wiecej... wPolityce.pl]
TV Republika: Zerwać żelazna kurtynę kłamstwa. Wywiad z Jurgenem Rothem
– Wszyscy musza wiedzieć co się wydarzyło w Smoleńsku, aby zrozumieć jak Rosja Putina prowadzi swoja politykę kłamstw i manipulacji – mówił niemiecki dziennikarz sledczy, autor ksiażki „Tajne akta S”. Jurgen Roth niemiecki dziennikarz sledczy o żelaznej kurtynie kłamstwa, jaka przesłoniła polska scenę polityczna, dzielac dziennikarzy, polityków i naukowców, którzy odmawiaja zadawania pytań kwestionujacych oficjalna wersję wydarzeń lansowana przez Rzad RP, Rzad Federacji Rosyjskiej i polskie elity. W wywiadzie kwestie WSI, Afery Marszałkowej, zagrożenia wojna atomowa i działalnosci seryjnego samobójcy, a także o tym co wie niemiecki wywiad o zamachu, jakiego dokonała w Smoleńsku rosyjska służba specjalna FSB.
[wiecej... youtube.com]
Strach przed prawda o Smoleńsku. Platforma znów blokuje międzynarodowe sledztwo
Parlament Europejski zaapeluje do Rosji o zwrot Polsce wraku tupolewa oraz czarnych skrzynek. Niestety, nie będzie tam wezwania do rozpoczęcia międzynarodowego sledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Po raz kolejny sprzeciwili się temu eurodeputowani Platformy Obywatelskiej.
Korespondentka radia RMF FM dowiedziała się, zainteresowanie zagranicznych eurodeputowanych sprawa katastrofy smoleńskiej zwiększa sprawa zestrzelonego malezyjskiego boeinga. RMF FM przypomina, że w sprawie boeinga Holendrzy od samego poczatku sa wspierani przez unijne instytucje. Podobnie jest w samej Holandii, gdzie rzad i opozycja mówia w sprawie samolotu jednym głosem.
[wiecej...niezalezna.pl]
Młodzież masakruje rzady Platformy Obywatelskiej! Sejm Dzieci i Młodzieży.”
Przemówienie młodych Polaków podczas XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży, 1 czerwca 2015 roku. Prawdziwy głos młodego pokolenia, które ma dosć obciachu Platformy Obywatelskiej! Które chce żyć w normalnym kraju...
"Ponieważ młodzi odważyli się mieć swoje zdanie na temat polityków i sytuacji w Polsce to znani publicysci kazali nam emigrować, używajac w stosunku do nas - młodego pokolenia - obelżywych słów." Jesli władza się nie zmieni to pewnie za rok już Sejmu Dzieci i Młodzieży nie będzie. Strach przed realnymi ocenami z ust młodych Polaków będzie zbyt wielki.
Wojtek mówi jak jest - tej siły już nie powstrzymacie! - video

[wiecej... youtube.com]
Pietrzak o rzadzacych: Szajka, mafia, która napadła na Polskę
Sa nibymedia informacyjne głównego nurtu. Mamy nibykontrolę i nibyodpowiedzialnosć władzy. To wszystko jest niby, to nie jest uczciwa demokracja. Mamy sfałszowane państwo – ocenił satyryk Jan Pietrzak. Zdaniem Pietrzaka rzadzaca Polska koalicja nie może już dłużej sprawować władzy. Jak dodał, nie sa to ludzie na swoich miejscach.
– Na stanowiskach prezydenta, premiera, ministrów mamy ludzi, którzy zostali wyłonieni w sposób skorumpowany, bo przekupny – mówił. – Oni sa popierani przez tajne służby, agenturę, obce interesy itd. Oni nie moga postępować więc uczciwie – ocenił Pietrzak wskazujac, że jest to silniejsze od nich.
[wiecej... TelewizjaRepublika.pl]
„Podjęcie tematu przez tak znanego autora jest cenne, bo milczenie uwłacza nam i pamięci ofiar.” Prof. Krasnodębski o ksiażce Rotha dot. 10/04.
Czego spodziewa się pan po lekturze ksiażki Jürgena Rotha dot. tragedii smoleńskiej?
Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS: Słyszałem, że pan Roth starannie i od dłuższego czasu zbierał materiały na temat Smoleńska. Wiem też, że będzie ujawniał pewne dokumenty. Myslę, że będzie to pierwsza ksiażka poważnego zachodniego autora, wydana przez poważne wydawnictwo. Już teraz będaca bestsellerem w niemieckiej wersji Amazon. Nie znam tresci, więc oczywiscie nie mogę powiedzieć, co w szczegółach będzie zawierała, ale sam fakt pojawienia się jej jest ważny, ponieważ może to pomóc w przełamaniu bariery milczenia.
[wiecej... wPolityce]
Gowin o wyroku ws. Kamińskiego: „To dzień hańby polskiego wymiaru sprawiedliwosci. To dzień, w którym wstydzę się za polskie państwo.”
Skazany został człowiek słynacy z uczciwosci oraz z dażenia do sprawiedliwosci — mówi portalowi wPolityce.pl Jarosław Gowin, szef Polski Razem.
Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwosci: To jest dzień hańby polskiego wymiaru sprawiedliwosci. Nie mam cienia watpliwosci, że to jest wyrok polityczny. Przecież poprzednie sady uchylały zarzuty wobec Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników. Działania CBA były legalne, wyrażały na nie zgodę odpowiednie sady. A fakt, że sędzia wymierza wyrok drastycznie wyższy, niż ten, którego domagał się prokurator, to jest rzadkosć. To jest dzień, w którym ja się wstydzę za polskie państwo.
[wiecej... PrawyProsty.net]
Prof. Nowak: Zaklamywanie rzeczywistosci w Polsce siegnelo poziomu sowieckiego. TVN jak Russia Today
– W sferze przemocy polegajacej na braku dostepu obywateli do informacji osiagnelismy pulap klamstwa sowieckiego. Stopien zaklamywania rzeczywistosci jest u nas taki sam jak w Rosji, rózni nas juz tylko skala fizycznej przemocy. Czym rózni sie klamstwo TVN-u od klamstw Russia Today? Niczym – mówil na antenie Telewizji Republika historyk z Uniwersytetu Jagiellonskiego prof. Andrzej Nowak.
– Nie da sie utrzymac stanu izolacji, miedzy poziomem klamstwa publicznego i sfera przemocy – podkreslal. – Przemoc, która odziera nas z dostepu do informacji w sferze publicznej nie moze byc dlugo oddzielana od przemocy fizycznej – tlumaczyl, wskazujac, ze nasz kraj powoli zmierza ku calkowitemu zrównaniu z rzeczywistoscia rosyjska.
[wiecej... TelewizjaRepublika.pl]
Aleksander Scios: TRZEBA WYKORZYSTAC TRAGEDIE SMOLENSKA
W kazdej sytuacji warto kierowac sie prosta zasada: jesli wróg nas gani, krytykuje i osadza, najwyrazniej robimy cos dobrego – cos, co oslabia jego pozycje i stanowi dlan realne zagrozenie.
Dlatego w zadnym stopniu nie podzielam obaw zwiazanych z zarzutem „wykorzystywania tragedii smolenskiej” w czasie kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwosci. Jesli w srodowisku opozycji pojawiaja sie glosy mówiace o koniecznosci „wyciszenia” sprawy Smolenska i skoncentrowania kampanii na „tresciach merytorycznych”, sa objawem ulegania terroryzmowi osrodków propagandy i dowodza niezrozumienia obecnej sytuacji i mechanizmów walki politycznej. Sprawe Smolenska trzeba „wykorzystac” dla pozbycia sie zdrajców i wrogów polskosci, dla odebrania wladzy miernotom i tchórzom. Jest to obowiazek tym wazniejszy, ze wymiarów tej zbrodni nie da sie zamknac w retoryce partyjnych roszad, stylistyce „programów naprawczych” i „planów modernizacji”. Nasi rodacy zgineli w Smolensku po to, by z ofiary ich zycia wyrósl fundament nowej Polski.
[wiecej... BezDekretu]
Wyjatkowe nagranie obnazajace prawde o Polsce. Co laczylo Urbana z Olejnik i Michnikiem?
Przypominamy kultowe wydanie programu „Reflex” Jacka Kurskiego i Piotra Semki z 13 grudnia 1991 roku.
Cudem udalo nam sie ocalic od zapomnienia material, który niezwykle duzo mówi o dzisiejszej Polsce. To unikalne nagranie, odtworzone w calosci specjalnie na TE rocznice stanu wojennego - 13 grudnia. Doskonaly komentarz do czasów, w których znów rzadza klamstwo i pogarda. Zobacz video, jak ludzie, którzy doszli do wladzy dzieki „Solidarnosci”, chcieli ja wyrzucic na smietnik. I kto sie temu sprzeciwial.
Autorzy programu przedstawiaja skandaliczne wydarzenie, jakim bylo wystawienie legitymacji NSZZ przez legende Solidarnosci - Zbigniewa Bujaka na aukcji charytatywnej generalowej Kiszczakowej! Legendarna legitymacja zostala sprzedana UB-kom za odpowiednik dzisiejszych 6 zlotych!
[wiecej... wpolityce.pl]
Byly doradca Putina: Trwa czwarta wojna swiatowa, która Rosja wypowiedziala calemu swiatu
Trwa wojna. Ludzie Putina nazywaja to czwarta wojna swiatowa, wojna, która Rosja wypowiedziala calemu swiatu – mówil na antenie Telewizji Republika Andriej Illarionow, byly doradca Wladimira Putina. – Zimna wojne nazwali oni trzecia wojna swiatowa. W obecnej wojnie chodzi o rosyjskie rozumienie swiata i neoimperialne zapedy odtworzenia postsowieckiego swiata, a byc moze rosyjskiego imperium – wyjasnial Illarionow. 24 pazdziernika Putin wyglosil przemówienie w Soczi w czasie spotkania Klubu Waldajskiego. To jest oferta dla Obamy, zeby podzielic sie swiatem i ustalic nowe zasady swiatowego porzadku. To podejscie przypomina oferty Hitlera dla Chamberlain'a i Stalina: zmienic porzadek swiata, podzielic Europe Zachodnia pomiedzy brytyjskie imperium i Niemiecka Rzesze, a Europe Wschodnia miedzy Sowiety i Niemcy.
O Smolensku: raport MAK jest falszerstwem i oczywistym jawnym klamstwem. Czemu samolot spadajacy z malej wysokosci rozpadl sie na tyle malutkich czesci a jego odlamki pokryly tak wielki obszar i zgineli wszyscy ludzie na pokladzie?
[wiecej... youtube.com]
Doradca Putina sugeruje zamach w Smolensku
Zadne drzewo, zadna brzoza nie jest w stanie zniszczyc skrzydla takiego samolotu, to jest absolutnie jasne i poza watpliwoscia – powiedzial byly doradca Putina. Gosc programu Dzien Dobry TVN w piatek rano skutecznie wybudzil widzów i samych prowadzacych, gdy konkretnie wyliczyl fakty kompromitujace rosyjska i polska wersje przyczyn katastrofy smolenskiej i tlumaczyl, ze „ nie rozumiemy, dlaczego samolot, który spadl z wysokosci 50 metrów rozpadl sie na tak male kawalki i na duzym obszarze”. Podwazyl takze wiarygodnosc raportu komisji MAK przygotowanego w 2011 roku. Podkreslil takze koniecznosc zwrotu wraku stronie polskiej, co nie nastapilo, mimo szeregu obietnic. - Mimo tego, wrak samolotu nadal jest w Smolensku, nadal nie zostal przekazany stronie polskiej i powstaje pytanie: dlaczego? - pytal.
[wiecej... prawy.pl]
Bronislaw Wildstein: „Walcza wszelkimi sposobami, bo wiedza, ze jak wladza sie zmieni, to ktos rozliczy ich za Smolensk”
Mamy cisze wyborcza, ale mozna mówic o tym, co sie dzieje, nie mozna tylko nawolywac do popierania konkretnych kandydatów. Zastanówmy sie, czy te wybory byly uczciwe, czy sfalszowne
— rozpoczal dyskusje Jacek Karnowski. Bronislaw Wildstein zaapelowal, zeby nie zapominac, ze w tle tej morderczej walki o wladze, gdzie dopuszcza sie wszelkie metody, takze oszustwa widnieje sprawa Smolenska. Jesli wladza sie zmieni, to ktos zacznie wyciagac to co mówili i to co robili wtedy, ze ktos ich za to rozliczy. Oni to doskonale wiedza.
Nie jest najwiekszym dramatem tych wyborów to, ze bedzie taki czy inny wójt rzadzil. Problemem jest to, ze wladza zdobyta w takich okolicznosciach nie ma legitymizacji spolecznej. I oni to wiedza, byc moze beda musieli szukac innych, brutalniejszych sposobów, aby wymóc sobie posluszenstwo — powiedzial ks. Henryk Zielinski.
[wiecej... wpolityce.pl]
Prof. Nowak w Calgary, Kanada


[wiecej... tvinterpolonia.com]
III Konferencja Smoleńska – Prezentacja prof. Andreasa Wielgosza z Ottawy
Uwaga (wymagany wiek 18+) Material zawiera graficzne i drastyczne tresci ze zródel trzecich które sa nie przeznaczone dla osób niepelnoletnich oraz osób które nie życza sobie ogladać tresci i materiałów graficznych i drastycznych. Prof. Wielgosz przedstawil polskojezyczna wersje prezentacji, która podsumowuje wyniki analizy raportów rosyjskiego MAK z medycznego punktu widzenia badan wypadków. Praca obejmowala analize faktograficzna zaprezentoana w raporcie, metody uzyte przy badaniu ofiar, wnioski wysnute na podstawie opisanych badan. Analize raportów przeprowadzil prof. Wielgosz wspólnie z innym ottawskim ekspertem dr François Dubé. Obaj eksperci twierdza, ze bardzo istotnym elementem badan sa badania patologiczne, gdyz moga byc bardzo cenne w badaniu przyczyny wypadku lub moga rzucic inne swiatlo na interpretacje ze strony inzynierów i innych ekspertów badajacych rozbicie samolotu. Obaj fachowcy przeprowadzili analize medycznych aspektów raportu.
[wiecej... TVNniezaleznaPolonia.org]
III Konferencja Smoleńska – Prezentacja dr inż. Bogdana Gajewskiego
Prezentacja dr inż. Bogdana Gajewskiego, członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Wypadków Lotniczych - Ocena prawidłowosci oficjalnego badania Katastrofy Smoleńskiej w oparciu o podręcznik ICAO na temat badania wypadków lotniczych. Dr Gajewski ocenil oficjalne postepowanie i sledztwo rzadowe dotyczace tragedii smolenskiej. Wskazal, ze wiele faktów zostalo ukrytych. To m.in. ukrycie punktu TAWS 38. Gajewski wskazal, ze ten punkt nie pasowal do oficjalnej wersji wydarzen, wiec zostala zmarginalizowana, co jest ogromnym bledem. Specjalista wskazuje równiez na mataczenie dotyczace przebudowy salonki. Gajewski podsumowujac, wskazal, ze te wszystkie elementy staly sie elementem budowy mitu smolenskiego, budujac narracje o sposobie tragedii smolenskiej. Gajewski wskazal, ze oficjalna wersja wydarzen jest nierzetelna. Pozostaje wiec wznowienie badan calosci tego wypadku.
[wiecej... TVNniezaleznaPolonia.org]
Profesor Andrzej Nowak w Toronto – Czy Polska moze obronic sie przed Rosja?
Wyklad profesora Andrzeja Nowaka, wygloszony 5 pazdziernika 2014 w siedzibie Zwiazku Narodowego Polskiego w Toronto smialo mozna nazwac najwiekszym polonijnym wydarzeniem intelektualnym roku. Profesor wyglosil ponad godzinny, imponujacy erudycyjna swoboda wyklad na temat historycznie konsekwentnej strategii politycznej Rosji, od wieków zmierzajacej do jednoznacznego celu: podbicia narodów slabszych i nawiazywania sojuszy z silniejszymi w oparciu o wywieranie cynicznej presji i strategie zastraszania.
[wiecej... marszpolonia.com]
Prof. Andrzej Nowak speaking on Russian Imperial Strategy, its Goals and Instruments Thanks to Dr Nicole J Jackson, Associate Professor at Simon Fraser University's School for International Studies, we had a unique opportunity to attend a lecture on Russian Imperialism presented by Prof. Andrzej Nowak, a world-renowned expert on this topic. The topic of Russian Imperialism is currently particularly relevant in the context of Russian occupation of Crimea and invasion of Eastern Ukraine. In this lecture, Prof. Andrzej Nowak introduces the Russian imperial tradition and KGB background of Russian contemporary elite as the framework for understanding Russia's goals and methods. In this lecture, Prof. Nowak provides some valuable insights that each of us needs to be aware of.
[wiecej... youtube.com]
Dowodzil specpulkiem, gdy doszlo do katastrofy smolenskiej. Byl tez TW i donosil WSW?
Dowódca 36. specpulku z czasów katastrofy smolenskiej plk Ryszard Raczynski jest podejrzewany przez IPN o klamstwo lustracyjne. Jego proces ruszyl w piatek. Pulkownik nie wpisal w oswiadczeniu, ze w latach 80. byl tajnym wspólpracownikiem Wojskowych Sluzb Wewnetrznych - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Jak wynika z zachowanych akt tajnych sluzb oraz zeznan swiadków postepowania lustracyjnego, Raczynski ukryl fakt tajnej wspólpracy pod pseudonimem „Dab” z funkcjonariuszami kontrwywiadu wojskowego. Zachowaly sie potwierdzenia odbioru z lat 1985–1986 wynagrodzen za wspólprace z bezpieka.
[wiecej... niezalezna.pl]
Aleksander Scios: WYGRAĆ - BY OBALIĆ III RP
Definicje dzisiejszego panstwa zbudowano przed cwiercwieczem. W „zalaczniku do informacji dziennej” z dnia 7 kwietnia 1989 r, SB przedstawila komentarze róznych srodowisk po zakonczeniu obrad okraglego stolu. Czytamy tam m.in.: „Dominuje poglad, ze wynikiem rozmów jest stworzenie nowego, zreformowanego systemu spoleczno- politycznego, którego podstawa bedzie spoleczenstwo obywatelskie, funkcjonujace w panstwie socjalistycznej demokracji parlamentarnej”. Prawdziwa twarz „demokracji socjalistycznej” ujawnia sie w momencie zagrozenia interesów tych srodowisk. Pojawia sie cenzura i represje sadowo-policyjne, mnoza akty przemocy, wzmaga propaganda i dezinformacja. Jesli to nie wystarcza, w zanadrzu sa narzedzia stanu wyjatkowego, instytucje "seryjnych samobójców", mordy polityczne i prowokacje. Od 2010 roku zbyt czesto doswiadczalismy takich praktyk, by zamykac na nie oczy.
[wiecej... BezDekretu]
Aleksander Scios: O fałszywym zmartwychwstaniu człowieka sowieckiego
W powszechnej swiadomosci istnieje scisla wspólzaleznosc miedzy pojeciami komunizmu i czlowieka sowieckiego. Na tyle scisla, ze ten typ mentalnosci mial byc charakterystyczny dla rzeczywistosci sowieckiej i do dzis jest definiowany w perspektywie „zniewolenia przez radziecki system komunistyczny”. Wladcy Kremla wciaz maja mentalnosc czekistowskich bandytów i zadna forma otwarcia na „wolny swiat” nie uwolnila Rosjan od patologii homososa. Rezim rzadzacy III RP nieodmiennie tkwi w kulturowej i personalnej zaleznosci od komunizmu, zas nasze spoleczenstwo bez szemrania przyjmuje kazda forme zniewolenia. Widok glupców, sluzalców i kanalii, decydujacych dzis o przyszlosci Polaków ujawnia nie tylko historyczna dychotomie My-Oni, ale jest dowodem przetrwania i dobrego samopoczucia czlowieka sowieckiego. Wprawdzie zaklada on rózne maski, kaze nazywac sie liberalem lub georealista, to zza kazdej z nich i tak wychyla sie twarz sowieckiego raba.
[wiecej... BezDekretu]
Aleksander Scios: Nudis Verbis - 1 Diagnoza „Zadnej wspólpracy z bolszewikami! Zasada polskiej polityki zagranicznej winno byc szukanie przeciwko Niemcom sprzymierzenców na zachodzie, nigdy na wschodzie. Niemcy sa naszym wrogiem zewnetrznym, bolszewicy i zewnetrznym, i wewnetrznym. Niemcy wojne przegrali, bolszewicy ja wygrywaja. Niemcy odchodza, bolszewicy przychodza” – pisal Józef Mackiewicz w roku 1944, w wydawanym przez siebie pismie „Alarm”. Ówczesne „autorytety konspiracyjne” zgrzytaly zebami, gdy pisarz przywolywal slowa Józefa Goebbelsa, który twierdzil, ze: „1) Polske czeka marny los na wypadek zwyciestwa aliantów, 2) Anglia okaze sie w rezultacie slaba i Polske sprzeda, 3) bolszewicy Polske zabiora i zrobia z niej 17 republike.” Wprawdzie historia przyznala racje Mackiewiczowi i obnazyla cynizm i nielojalnosc aliantów, to przeciez pisarza skazano na zapomnienie i marginalizacje.
[wiecej... bezDekretu]UWAGA: Niektóre linki do starszych artykułów lub zdjęć moga już nie działać - z góry przepraszamy

ARCHIWUM Wiadomosci Internetowych
 • 23 marca 2014 do 11 stycznia 2015
 • 30 wrzesnia 2013 do 22 marca 2014
 • 20 maja do 30 wrzesnia 2013
 • 26 stycznia do 20 maja 2013
 • 20 pazdziernika 2012 do stycznia 2013
 • 21 maja do 19 pazdziernika 2012
 • 26 stycznia do 20 maja 2012
 • 1 wrzesnia 2011 do 25 stycznia 2012
 • 11 lipca do 30 sierpnia 2011
 • 1 maja do 11 lipca 2011
 • 30 stycznia do 30 kwietnia 2011
 • 16 grudnia 2010 do 29 stycznia 2011
 • 2 listopada do 15 grudnia 2010
 • 16 wrzesnia do 1 listopada 2010
 • 6 czerwca do 15 wrzesnia 2010
 • kwiecien do 5 czerwca 2010
    Strona Główna Komunikatów Ottawskich