Przeglad wiadomosci internetowych

Zebranych przez Komunikaty Ottawskie komOTT.net

UWAGA: Kliknij na tytuł artykułu lub [więcej...], żeby otworzyć stronę z tym artykułem. Użyj suwaka w prawym marginesie strony lub pokrętła w komputerowej "myszce", żeby zobaczyć wszystkie linki do artykułów (scroll down).

ACHIWUM - wiadomosci sprzed 31 grudnia 2015 - kliknij tutaj

Linki do stron z wiadomosciami:
wPolityce.pl

Niezalezna.pl

Telewizja Republika

Nasz Dziennik

Current Events Poland
TvNiezaleznaPolonia
Ottawa

Gazeta Polska
artykuły

Gazeta Polska VOD
materiały video "GP"

TVinterPolonia
Calgary-Ottawa
Smolensk Crash News Digest

TV Trwam

Radio Maryja
Solidarni2010.pl Wirtualna Polonia
Doomed Soldiers

BlogPress


Ewa Stankiewicz Blog

PrawyProsty.net
DoRzeczy.pl
SmolenskCrash.eu
Cezary Krysztopa
Bloger - Blogpublika

Kokos26
Miroslaw Kokoszkiewicz

Gadowski TV
Witold Gadowski

Warszawska Gazeta
Pomnik Smolensk

Matka Kurka
Aleksander Scios
Stanislaw Michalkiewicz
Jan Pietrzak
Zespół Parlamentarny
ds. Smoleńska

Goniec
Toronto

Polska-Kanada
Magazyn twórczy Toronto


Marsz Polonia
Toronto


PoloniaTube
Toronto

Ministerstwo Prawdy
Kroniki filmowe na aktualne tematy
Podziemna TV
AscoTV
ASME TV

BlogPublika.com
Tygodnik Solidarnosc

Rodak Press
Dosć manipulacji Polonia

dlaPolski.pl
codziennie nowy materiał

Którędy na Lemingrad ?
MaxTVNews
Max Kolonko TV
What is really happening in Poland?
In 2015 a democratic general election took place in Poland, resulting in a change of power. Mr Andrzej Duda won the office of President of Poland and the united right under the leadership of its largest party, namely the Law and Justice Party (PiS), won an absolute majority in Parliament. The centre-liberal coalition of the Civic Platform (PO) and the Polish People’s Party (PSL), which had been in power for 8 years, went into opposition. The results of the elections have shown that the Polish people have critically judged the policy of the previous government, including its deficit of guarantees for the freedom of speech. The Law and Justice (PiS) government formed following the elections has undertaken important reforms expected by the Polish people, concerning the taxation system, family support benefits, education, health care, and the judiciary. These reforms are in line with the principles and rules of the Polish Constitution, fully respecting European values. Poland is a stable, democratic member state of the European Union, respecting European values, while shaping its internal legal order in a sovereign manner, in accordance with the democratically expressed will of its people.
[wiecej... politico.eu]
Z bantustanu ku Polsce
Teza mówiaca, że antypolski amok zachodniej prasy jest inspirowany z Polski ma tyle potwierdzajacych ja przykładów, że smiało można powiedzieć, że została udowodniona. Zródłem niemal każdego antypolskiego ataku idacego z zagranicy jest donos któregos z miejscowych konfidentów. Najwyższy czas odpowiedzieć sobie na następujace pytanie. Jak to się stało, że w naszym kraju jest tyle już nie tylko pojedynczych osób, ale całych srodowisk gotowych zawsze do angażowania się w każda antypolska akcję godzaca w nasza ojczyznę i bez cienia watpliwosci służaca obcym interesom? Jak to się stało, że media stręcza nam tych zdrajców i konfidentów w aureolach autorytetów, ekspertów i jedynie słusznych polityków? Otóż w 1989 roku nie powstało żadne wolne i niepodległe państwo polskie, ale bantustan. Jak wiemy takie państwo-potworek może istnieć przez całe lata tylko w przypadku, kiedy na jego czele stoja przekupni figuranci niemajacy poparcia swoich rodaków. To poparcie można było jedynie wykreować poprzez media. Pamiętajmy, że to, co dzieje się w Polsce po wyborczym podwójnym zwycięstwie PiS to jest zwykła polityczna gangsterka oraz usilna międzynarodowa, głównie niemiecka próba zrewoltowania polskiego społeczeństwa. Kolonizatorzy nie moga pogodzić się z tym, że mieszkańcy polskiego bantustanu zbuntowali się i wbrew nachalnej propagandzie nie wybrali tych, którzy byli przecież wyraźnie wyeksponowani, naznaczeni i podtykani nam przez ich zagranicznych mocodawców.
[wiecej...kokos26]
Krysztopa: Zaprzaństwo jest ich oficjalna ideologia
Pamiętam, że jeszcze chwilę temu Tomasz Lis pisał, że (cytuję z pamięci) "trzeba odebrać Polskę Kaczyńskiemu i oddać Polakom" co jak rozumiem miałoby sugerować, że los Polski i Polaków szczerze leży mu na sercu. Jesli ktos życzy sobie takie deklaracje brać za dobra monetę to oczywiscie jego prawo. Dla mnie jednakowoż jest to jedynie wzorowana na metodach bolszewickiej dezinformacji zasłona dymna, majaca ukryć, fakt sytuacji dokładnie odwrotnej. "Obrońcy demokracji" byli już na dobrej drodze do likwidacji Polski i na raz pojawił się ktos kto smie próbować przywrócić jej elementy suwerennosci. Nic dziwnego więc, że czuja się rozczarowani. Zapewne wyobrażaja sobie, że jesli uda im się zlikwidować Polskę, zostana kims w rodzaju Niemców. A raczej w rodzaju swojego na temat Niemców wyobrażenia. Przypominaja w tym niektórych gejów usiłujacych wygladać jak kobiety, co efekt, podoba się to komu czy nie, przynosi groteskowy. Mam dla nich smutna wiadomosć. Nie zostaniecie Niemcami, nawet takimi "trochę Niemcami". To znaczy kilku z Was, największe i najbardziej przydatne tuzy, pewnie zostana jakos, wzorem Tuska, nagrodzone. W swojej masie jednak nie macie na to szans. Wszystko co jestescie w stanie osiagnać to status bezpaństwowej taniej siły roboczej. Ludzi trzeciej kategorii. Rozumiem, że może to Was nawet satysfakcjonować. Chwała Bogu jednak, ciagle większosć Polaków ma większe aspiracje.
[wiecej...krysztopa]
Kiedys już Niemcy wspólna Europę budowali. Nie wyszło. Czyżby zaczynali ponownie?
"Czy Europa scierpi ksenofobów? W Polsce na Węgrzech na Słowacji. Musimy się zastanowić, z którymi z naszych sasiadów chcemy budować Europę. Polaków raczej w tej grupie nie będzie" – napisał Jakob Augstein w "Der Spiegel' online. Jakob to syn Rudolfa Augsteina, twórcy i szefa "Spiegla". No, może nie syn, bo po jego smierci matka poinformowała go, że tatusiem jest kto inny, ale w każdym razie spadkobierca i następca. W każdym sensie tego słowa. Niemcy sa oburzeni, że Polacy wybrali nie tego kogo trzeba. Wprawdzie nie ma już PZPR i ZOMO żeby przywołać ich do porzadku, ale może presja z zewnatrz wystarczy.
A w Polsce? Czasami nie trzeba następców. Dawny członek komunistycznej nomenklatury, Włodzimierz Cimoszewicz popiera Augsteina juniora. I wszystko na swoim miejscu.
[wiecej... wpolityce.pl]
Dwie wymiany uszczypliwosci... Tuska i Dudy
Tusk do Dudy: "Zawsze jest czas, żeby przejsć na jasna stronę mocy..." Prezydent odpowiada: "Polska przeszła na dobra stronę mocy już dawno". W trakcie wspólnej konferencji prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczacego Donalda Tuska doszło do kilku wymian uszczypliwosci między obydwoma politykami. Rozpoczał Donald Tusk: "Wiem, że bardzo pan lubi literaturę fantastyczno-naukowa i kino science fiction. Chcę panu powiedzieć w tym kontekscie, że naprawdę zawsze jest czas, żeby przejsć na jasna stronę mocy."
Prezydent Duda ripostował: "Polska przeszła na dobra stronę mocy już dawno - przede wszystkim dlatego, że zawsze byli w Polsce ludzie po dobrej stronie mocy, którzy uważali, że jestesmy po stronie Zachodu. Mówili tylko, że popełniano bład, sprzedajac Polskę w obręb sowieckiej strefy wpływów po II wojnie. Pokolenie mojego ojca walczyło, bysmy się mogli z tego wyrwać - wyrwalismy się i chyba nikt trzezwo myslacy nie ma watpliwosci, że niezależnie kto w Polsce rzadzi, Polska jest beneficjentem przynależnosci do UE. My jako Polacy oczekujemy, że będziemy szanowani w Europie".
[wiecej...wpolityce.pl]
Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy Australian Open
Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanka Christina McHale 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju Australian Open. Tenisistka z Krakowa zainaugurowała tym meczem 10. występ w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne. Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Australian Open jest półfinał sprzed dwóch lat.
"Uwielbiam miejscowa publicznosć, gram tu swój tenis i czerpię z tego radosć. Myslę, że to najważniejsze. Mam nadzieję, że po raz kolejny dotrę do drugiego tygodnia tej imprezy" - podkresliła.
W kolejnej rundzie tegorocznej edycji zmierzy się z Eugenie Bouchard. 37. w rankingu Kanadyjka była rewelacja 2014 roku, a w poprzednim sezonie zanotowała poważny kryzys. Zawodniczki te spotkaja się po raz trzeci. W obu poprzednich meczach, które miały miejsce dwa lata temu (w 1. rundzie turnieju WTA w Madrycie i w Pucharze Hopmana), lepsza była krakowianka. Kanadyjka pokonala w pierwszej rundzie Serbkrę Aleksandrę Krunic 6-3, 6-4.
[wiecej...wpolityce.pl]
Miller kaja się za poparcie ustawy o TK autorstwa PO: "Chętnie uderzę się w piersi, dlatego że była to swego rodzaju transakcja wiazana. Dalismy się kupić"
Wyznanie Millera kończy pytania o zaprzysiężenie sędziów TK wybranych w antykonstytucyjnym spisku. Przewodniczacy SLD Leszek Miller złożył zaskakujaca deklarację w programie "Piaskiem po oczch" (TVN24). Polityk stwierdził, że poparcie przez SLD ustawy Platformy Obywatelskiej o TK było błędem. "Chętnie uderzę się w piersi, dlatego że była to swego rodzaju transakcja wiazana. Nam się wtedy wydawało, że to jest wspaniały pomysł, bo na koniec kadencji uda nam się rekomendować jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wtedy tak myslelismy i jestem zażenowany, że nie powiedzielismy wtedy "nie". Dalismy się kupić.
Były premier podkreslił, że jego zdaniem rzad PiS nie doprowadzi do opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej. Skrytykował Elżbietę Bieńkowska za brak sprzeciwu wobec wszczęcia procedury kontrolnej wobec Polski: - Trzeba było powiedzieć "nie". Przynajmniej mielibysmy jeden głos. W podobnym tonie odniósł się również do postawy przewodniczacego PE Martina Schulza: Używajac słów klasyka, mógłbym powiedzieć: Martinie, nie idz ta droga, bo to jest droga donikad.
[wiecej... wpolityce.pl]
Córka generała Andersa ministrem w rzadzie PiS!
Anna Maria Anders u boku Beaty Szydło. Będzie przewodniczaca Rady Pamięci Walk i Męczeństwa i pełnomocnikiem rzadu do spraw dialogu międzynarodowego. Mam zaszczy poinformować, że powołałam Annę Marię Anders na stanowisko Przewodniczacej Rady Pamięci Walk i Męczeństwa i na stanowisko pełnomocnika rzadu ds. dialogu międzynarodowego. Jest dla nas zaszczytem, że zgodziła się pani pełnić tę funkcję, że dołaczyła pani do biało czerwonej drużyny - powiedziała premier.
Anna Maria Anders nie kryła wzruszenia: Liczę, że nie zawiodę. To wielki zaszczyt - powiedziała.
[wiecej...wpolityce.pl]
Anna Maria Anders: "Mój ojciec mówił, że cień Rosji padł na swiat. Przeżył nieprawdopodobnie Jałtę. Ten cień Rosji w dalszym ciagu jest"
Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa, która została mianowana przewodniczaca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powiedziała w programie "Dzis wieczorem" (TVP Info), że zależy jej na przypominaniu chwalebnych kart dziejów Polski, zarówno historii jej ojca jak i Żołnierzy Wyklętych. Będę się starała, żeby to był wielki sukces. Bardzo zależy mi na tym, aby ludzie pamiętali o gen. Andersie, o bohaterach, o II Korpusie, o siłach zbrojnych na Zachodzie. Zajmuje się uroczystosciami i pomnikami od kilku lat - powiedziała przewodniczaca Rady.
Stopniowo jest coraz lepiej, sami chodzimy na uroczystosci Powstania Warszawskiego. Ile jest młodych ludzi! Marsz Sybiraków w Białymstoku – coraz więcej młodych osób. Na Monte Cassino tysiace harcerzy którym przecież nikt nie kazał tam być. Moim celem jest to, co mojego ojca – edukacja i młodzi ludzie. On uważał, że to przyszłosć! Ciesze się, że jest tak wiele młodych osób. Dla mnie to wielkie wzruszenie, że młodzi ludzie podchodza, prosza o autograf i mówia o swoich pradziadkach, którzy byli w wojsku. Młodych trzeba zainteresować historia. Nasza historia jest bardzo smutna, a zarazem bardzo ciekawa.
[wiecej...wpolityce.pl]
Prezydent Duda na corocznym spotkaniu korpusu dyplomatycznego: "Zdarzaja się kraje przedkładajace siłę ponad prawo"
Prezydent Andrzej Duda podczas w swoim przemówieniu z okazji corocznego spotkania korpusu dyplomatycznego zwrócił uwagę na priorytety polskiej polityki zagranicznej. Głowa państwa odniosła się również do zagrożeń, jakie stoja przed naszym państwem. Prezydent wspomniał również o takich zasadach jak równosć państw, nieingerencja w ich sprawy wewnętrzne, pokojowe rozstrzyganie sporów międzynarodowych czy prawo narodów do samostanowienia. Prezydent podkreslił znaczenie rozwiazania kryzysu na Ukrainie. Odniósł się również do zasady jednosci europejskiej. Polska jest beneficjentem jednosci europejskiej, zależy nam na tej jednosci. Polska będzie dalej członkiem UE. Nasze państwo chce należeć do Unii, która będzie szanowała decyzje państw członkowskich i ich obywateli. Jako prezydent RP jako swój obowiazek poczuwam troskę za wszystkich Polaków. Współpraca z Polonia i Polakami za granica jest wyznacznikiem mojej prezydentury.
[wiecej... wpolityce.pl]
"Gazeta Wyborcza" otwarcie zachęca do rokoszu!
"Namawiam żołnierzy do nieposłuszeństwa. Sprzeciw wobec Macierewicza jest obowiazkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza". Wojciech Czuchnowski - "Gwiazda" gazety Michnika nawołuje wprost do buntu żołnierzy i wypowiedzenia nieposłuszeństwa szefowi MON. - Sprzeciw wobec rozkazów wydawanych przez Macierewicza i jego ludzi jest obowiazkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza. Namawiam do tego. Mam nadzieję, że w Wojsku Polskim znajda się ludzie z charakterem.
Takie teksty powinny zdyskredytować Czuchnowskiego w Polsce na zawsze. Już nie jest on propagandysta, ale wręcz nawołuje do łamania prawa. Czyżby marzył mu się wojskowy zamach stanu?
[wiecej...wpolityce.pl]
W sprawie zdrady. "Jakies konsekwencje wobec tego wystapienia powinny nastapić"
Piotr Skwiecinski napisal, ze niejaki Czuchnowski z "Wyborczej" nawoływał polskich żołnierzy do rokoszu, powinien siedzieć - mówi Bronislaw Wildstein
Jakies konsekwencje wobec tego wystapienia powinny nastapić. Najmniej chodzi mi o samego Czuchnowskiego, który jest nikim. Niemniej "Wyborcza" toleruje w redakcji osobnika nawołujacego do zdrady. A to oznacza akceptację takiego zachowania. Powinnismy więc zadać pytanie wszystkim uczestnikom inicjatyw, w których uczestniczy "Wyborcza": dlaczego współpracuja z instytucja, która akceptuje wezwanie do zdrady? Czy się z tym zgadzaja? Trudno wyobrazić sobie normalny dialog z tymi, którzy na to pytanie odpowiedza twierdzaco.
[wiecej...wpolityce.pl]
Były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce o nagonce na PiS: "Europejskie elity zostały do tego skłonione przez były rzad i ich kumpli w mediach"
Mechanizm kontroli praworzadnosci powinien zostać uruchomiony, gdy w danym państwie członkowskim istnieje "zagrożenie systematycznego naruszenia wspólnych wartosci UE". Tak nie jest w przypadku Polski, co każe się zastanawiać, dlaczego brukselscy politycy się tak zachowuja" - zastanawia się były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Charles Crawford.
(PiS) chce dokonać pewnej korekty, aby ci Polacy, którzy nie pochodza z tej egoistycznej tradycji komunistycznej (lub którzy zostali skrzywdzeni przez historię), otrzymali swoja szansę. Dlatego (PiS) zaczał robić porzadki w mediach publicznych i sadownictwie -tłumaczy były ambasador Brytyjczykom
[wiecej... wpolityce.pl]
Korwin-Mikke: Reakcja na to, co powiedza w Brukseli, to salonowa histeria
"Akurat w tej sprawie będę rzad PiS popierał. Jesli Adam Michnik nazywa kogos autorytetem moralnym, to prawie na pewno jest to oszust, złodziej czy agent komunistycznej bezpieki" - mówi Janusz Korwin-Mikke.
To salonowa histeria - ci ludzie uważaja, że tylko oni maja prawo interpretować historię, że tylko ich opinie sa ważne. Ile razy się zdarza, że państwo słysza, że wszyscy ludzie potępiaja, że cała Europa potępia - to proszę pamiętać, że jest to 15 procent. Oni rozmawiaja z kolegami z tego samego salonu z Paryża czy Brukseli, a to nie sa opinie całego swiata, ani nawet większosci demokratycznej, ani nawet elit - to opinie hołoty, która dorwała się do władzy w tych krajach i wzajemnie się wspiera.
[wiecej... wpolityce.pl]
Wicepremier Gliński o TVP, III RP i protestach:
"Pierwszy raz od 26 lat dotarło do nich, że ten system się wali i że to nie jest tymczasowa zmiana" - mówi prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
- Jest pan w fotelu wicepremiera i ministra już niemal kwartał - czy mniej więcej tak wyobrażał pan sobie tę pracę? Zaskoczyło cos pana?
- Widzimy, że nasz rzad spotyka się ze zwielokrotnionym atakiem - poprzednio też podzielono Polaków, niszczono demokrację i wspólnotę. Proszę spojrzeć na media publiczne - premier Tusk wzywał, by nie płacić abonamentu tylko dlatego, że TVP nie była "ich" - więc sugerował, by ja zniszczyć. Polska politykę - zniszczyć, wspólnotę - zniszczyć, bo oni mieli przekonanie, że swoje interesy i tak załatwia i zrealizuja poza instytucjami państwa. Dzis musimy odwrócić ten proces, przywrócić zaufanie do państwa.
[wiecej... wpolityce.pl]
Komentarz Tygodnia - 7.01.2016 - Witold Gadowski
Witold Gadowski "o grylowaniu polskiego spoleczeństwa" w swoim pierwszym komentarzu w Nowym Roku. O metodach manipulacji społeczeństwem, Michnik, Platforma, Petru, Owsiak i jego Orkiestra, nagonka medialna na Polskę i nowy rzad, o mediach publicznych, itd.
[wiecej... GadowskiTV]
"Nie" Berlina w sprawie sankcji wobec Polski. Rzecznik Angeli Merkel ucina spekulacje
Berlin nie rozważa nałożenia sankcji na Polskę - poinformował rzecznik niemieckiego rzadu, Steffen Seibert. Sugestie takie pojawiały się w ostatnich dniach w niemieckich gazetach i niektórych mediach w Polsce. Szef klubu CDU/CSU w Bundestagu Volker Kauder poparł pomysł restrykcji wobec Polski. Rzeczniczka niemieckiego MSZ podkresliła, że "dobre relacje z Polska leża w interesie Berlina, zwłaszcza wobec trwajacego kryzysu migracyjnego". Ambasador Niemiec Rolf Nikel po spotkaniu z ministrem Witoldem Waszczykowskim w MSZ chwalił stosunki między naszymi krajami. Po wizycie w siedzibie MSZ w Warszawie, Nikel podkreslił, że sa one "skarbem, którego należy strzec".
[wiecej...niezalezna.pl]
Słowa, z którymi trudno się nie zgodzić: TVP przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL
Zdaniem Jarosława Gowina, media i demokracja w Polsce "były zagrożone, ale pod rzadami poprzedniej koalicji". – Telewizja Publiczna przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL – stwierdził wicepremier. – Zamach na praworzadnosć i niezależnosć Trybunału Konstytucyjnego rzeczywiscie się dokonał, ale w czerwcu i, co jest najgorsze, przy milczacej zgodzie prezesa TK i jego zastępcy. – Owszem, media i demokracja były zagrożone, ale pod rzadami poprzedniej koalicji. Telewizja Publiczna przypominała Biuro Propagandy KC PO-PSL. Natomiast my przywracamy pluralizm w mediach publicznych – tłumaczył wicepremier.
[wiecej... niezalezna.pl]
Transparent polskich kibiców robi furorę w Europie
Transparent kibiców Pogoni Szczecin "Chrońcie swoje kobiety – nie nasza demokrację" robi nieoczekiwana karierę w mediach całej Europy. "Milczenie niemieckiej policji i mediów na temat ataków na tle seksualnym ubiegajacych się o azyl emigrantów pokazuje, że to Niemcy a nie Polska, maja problem z wolnoscia i różnorodnoscia mediów oraz funkcjonowaniem demokracji" – napisał francuski "Nouvelles de France". Transparent "Protect your women not our democracy" pojawił się podczas piatkowego meczu siatkarskich reprezentacji Polski i Niemiec w Berlinie oraz podczas sobotniej kontrmanifestacji przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji, która odbyła się w stolicy Niemiec.
– Niemcy traca swoje strefy wpływów i dlatego sa niezadowoleni z tego, co się dzieje w Polsce – my jestesmy bardzo zadowoleni z tego co się dzieje w naszym kraju, długo czekalismy na to, żeby się cos zmieniło – mówi Bartosz Stasiński, jeden z inicjatorów akcji.
[wiecej... GadowskiTV]
Demonstracja KOD w Warszawie - 10 tysięcy osób. Wystapienie Mariana Kowalskiego nt. KOD - 2 mln odsłon!
I już wiemy, po czyjej stronie sa Polacy. Mocne wystapienie Mariana Kowalskiego - kandydata narodowców w ostatnich wyborach prezydenckich - bije rekordy popularnosci w internecie. Obejrzano je już co najmniej 2 miliony razy! Wystapienie jest rzeczywiscie wyraziste. Kowalski nie żałuje mocnych słów. "Krzycza w obronie wolnosci, a chca swojego państwa, swojego koryta! Pamiętajcie jak wygladały ich rzady. Nasi koledzy siedzieli po trzy miesiace w aresztach wydobywczych. Leciały cegły, gaz, pały. To kwik swiń odpędzonych od koryta!"
[wiecej...wPolityce.pl]
Czas wziać się za pasożytów
Postaram się rzucić nieco swiatła na to dzisiejsze niemieckie antypolskie szaleństwo. Oni nie kieruja się troska wolnosć i demokrację jak obłudnie twierdza. Ich najbardziej boli to, że polski naród odsunał od władzy służacych im politycznych sługusów, w których oni tak dużo zainwestowali. Niemcom nigdy przez całe wieki nie było po drodze z Polska silna i niepodległa. Żeby trzymać się już tematyki blisko zwiazanej z Niemcami to bardzo rozsmieszył mnie lament, jaki w sejmie wszczęły PO i Nowoczesna po tym, kiedy się okazało, że nowa ustawa dotyczaca Trybunału Konstytucyjnego umożliwiła przeniesienie jego siedziby poza Warszawę. Otóż w tej sprawie raczej nie pomoga wam wasi protektorzy z nad Odry ani sam feldfebel Martin Schulz. Warto wiedzieć, że siedziba niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego znajduje się w niespełna 300 tysięcznym Karlsruhe, powiatowym miescie w południowo-zachodnich Niemczech. Z Nowym Rokiem 2016 czas wziać się za pasożytów, – a tych, których szybko pogonić się nie da trzeba zaprzęgnać do roboty. Ida złe czasy dla darmozjadów.
[wiecej... kokos26]
Publicysta "Newsweeka": Skończmy z ta Polska. Niechże już ta Polska zdechnie
Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej – pisze publicysta tygodnika Tomasza Lisa - "Newsweek". W artykule zatytułowanym "Skończmy z ta Polska" publicysta "Newsweeka" opisuje swoje przemyslenia na temat tego, jak jak "PIS wział Polskę na własnosć". "Polska historia hańby jest, niestety, długa i niespecjalnie barwna. Ludzie nowej władzy i ich medialni klakierzy zajęli w niej miejsce odpowiednio eksponowane. Na ich upadek będzie się oczywiscie patrzyło ze złosliwa przyjemnoscia. Tylko szkoda czasu. Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej".
[wiecej... telewizjarepublika.pl]
Nazistowskie wzorce. Propaganda "Newsweeka" plagiatem publikacji z 1939 r.?
"Unser Kampf in Polen" (tłum. Nasza walka w Polsce) - tak brzmi tytuł propagandowej nazistowskiej ksiażki ze zdjęciami opisujacej agresję na Polskę we wrzesniu 1939 roku. Tak się składa, że na okładce tej ksiażki znajduje się rozbity herb Polski. Dokładnie tak samo jak na okładce... ostatniego wydania tygodnika prowadzonego przez Tomasza Lisa. Wydana w 1939 r. przez Bruckmann Verlag w Monachium ksiażka ma charakter stricte propagandowy. Publikacja w języku niemieckim pełna jest zdjęć z niemieckiej agresji na Polskę. Pierwsze kilkadziesiat stron to opis historii i sytuacji politycznej w Polsce.
[wiecej...niezalezna.pl]
Brytyjczycy bronia PiS
"W PE znajduja się partie, którym zależy na internacjonalizowaniu wewnętrznych debat w Polsce. W szczególnosci dotyczy to PO". Komisja Europejska powinna dokonać spokojnej oceny sytuacji w oparciu o fakty. Polski rzad i KE rozmawiaja ze soba jak partnerzy, i to jest własciwy sposób, w jaki powinno się to odbywać - powiedział Brytyjczyk Syed Kamall, lider frakcji Europejscy Konserwatysci i Reformatorzy w PE (EKR) w rozmowie z portalem "Onet.pl". Podkresla także, iż "Unia Europejska musi zrozumieć, że to PiS wygrało wybory prezydenckie i parlamentarne, a także w zrozumiały sposób zapewnić, że w tej sytuacji nie jest całkowicie stronnicza". Jego zdaniem, rzad PiS "użyje swoich wpływów z korzyscia dla Polski poprzez korzystne prowadzenie spraw na forum Unii Europejskiej".
[wiecej... wpolityce.pl]
Mocny list Ziobry do Oettingera
"Łatwiej Panu mówić o fikcyjnych zagrożeniach dla wolnosci mediów w innych krajach niż piętnować cenzurę w swojej ojczyznie", Skrytykował Pan działania wybranego demokratycznie polskiego parlamentu i rzadu, które maja przywrócić obiektywizm i niezależnosć mediów publicznych w Polsce. Zażadał Pan, by postawić Polskę pod nadzorem. Tego rodzaju słowa, wypowiadane przez niemieckiego polityka, budza wsród Polaków jak najgorsze skojarzenia. Także moje. Jestem wnukiem polskiego oficera, który w czasie II wojny swiatowej walczył w podziemnej Armii Krajowej z "niemieckim nadzorem" - czytamy w liscie otwartym ministra sprawiedliwosci Zbigniewa Ziobry do komisarza UE Günthera Oettingera.
[wiecej... telewizjarepublika.pl]
Kukiz komentuje słowa Schulza. "Wnuki faszystów nie będa mnie uczyć demokracji"
Panie Schulz... Niech pan większa uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyznie... – napisał na portalu społecznosciowym Paweł Kukiz. Wpis polityka jest odpowiedzia na kolejne haniebne słowa szefa PE na temat sytuacji w Polsce. Bo jak tak się u was - nie daj Boże - drugi Hitler objawi i te kilka milionów zaplanowanych przez was "imigrantów" za soba pociagnie to podejrzewam, że w porównaniu z nimi SS wyjdzie na armię zbawienia. Przepraszam za tak brutalny wpis ale faszysci zamordowali mi Dziadka w Auschwitz więc wypraszam sobie by ich wnuki uczyły mnie demokracji – napisał na Facebooku Paweł Kukiz.
[wiecej... wpolityce.pl]
Bp Mering pisze do Martina Schulza: "Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan - stracił pan okazję, by być cicho!"
Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańska opinię o “zamachu stanu" w Polsce. Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyznie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rzadu w Polsce nie sa dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większosć zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany. Problem w tym, że ci, którzy mieli dotad władzę, na tej decyzji traca; nie chca się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystuja dla swoich interesów także Parlament Europejski
- napisał bp Wiesław Mering do Martina Schulza, przewodniczacego Parlamentu Europejskiego.
[wiecej... wpolityce.pl]
Prezydent Andrzej Duda Człowiekiem Wolnosci 2015 Tygodnika "wSieci"
Człowiekiem Wolnosci "wSieci" w roku 2015 został głosami czytelników i decyzja kapituły prezydent Andrzej Duda. Bo nie tylko odniósł sukces, lecz uratował pluralizm w Polsce – pisze Piotr Zaremba. "Zagrał swoja nadzwyczajna wręcz prawowitoscia, ale i czyms więcej". Niewatpliwie Andrzej Duda jest wielkim wygranym 2015 r. Kiedy 11 listopada jeszcze roku poprzedniego prezes PiS namascił go na prezydenta, nawet entuzjasci z tego obozu nie bardzo wierzyli, że to cos więcej niż demonstracja nowego kursu. Duda nadrobił ten kolosalny dystans w kilka miesięcy forsownej prezydenckiej kampanii. Zagrał swoja nadzwyczajna wręcz prawowitoscia, ale i czyms więcej. Z jednej strony pokazał, że ma charyzmę, dar wymowy. Jego wypowiadane zawsze z głowy płomienne manifesty przypominały teatry jednego aktora fundowane nam przez czołowych polityków amerykańskich z Barackiem Obama na czele. Wszyscy wyborcy wyczuli u Andrzeja Dudy kapitał, który można by opisać słowami Władysława Bartoszewskiego: "Warto być przyzwoitym".
[wiecej... wpolityce.pl]
Podprzeor Jasnej Góry do kibiców: "Jestescie kims naprawdę bardzo wielkim w Polsce"
, bo przecież to wy jestescie tymi, którzy tak bardzo ukochali Polskę. To przecież wy o na stadionach mówicie o Żołnierzach Niezłomnych. To was można spotkać na ulicach polskich miast, gdy opowiadacie się za Polska, za tymi, którzy walczyli o Polskę". Kiedy dzisiaj niedawni włodarze podnosza lament nad rzekoma łamana demokracja jako srodowisko, które doswiadczyło specyficznego umiłowania przez nich wolnosci, chcielismy im przypomnieć o naszych kolegach przetrzymywanych przez nich niewinnie w aresztach po kilka miesięcy - przypomniał z kolei ks. Jarosław Wasowicz, duszpasterz srodowisk kibicowskich.
[wiecej... wpolityce.pl]
Rzad PiS wyjasni tragedię 10/04! MON potwierdza: jeszcze w styczniu ruszy nowa komisja smoleńska
Wiemy że w przyszłym tygodniu minister obrony narodowej ma powołać nowy skład nowej komisji, która ma wyjasnić na nowo przyczyny katastrofy smoleńskiej. Głównie ta komisja ma się składać z ekspertów, którzy pracowali w tym parlamentarnym zespole przez wiele, wiele miesięcy - powiedział w TVP Info szef MSZ Witold Waszczykowski. Obecnie rozważanych jest dwóch kandydatów na przewodniczacego komisji. Cel komisji jest jeden - rzetelne, obiektywne, uczciwe i stuprocentowe wyjasnienie przyczyn katastrofy - podkreslił rozmówca. Potwierdził, że zgodnie z zapowiedzia Macierewicza komisja ma zbadać całosć katastrofy, przynajmniej od rozpisania przetargu na remont Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, choć zdaniem ministra kluczowe znaczenie ma "końcowy moment lotu i katastrofy".
[wiecej... wpolityce.pl]
Orędzie noworoczne Prezydenta RP
Jako prezydent Polski życzę wszystkim moim Rodakom, wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej, abysmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnota - mówił prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu.
Inne wazne wystapienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 45. rocznicy wydarzeń grudnia 1970 w Gdyni:
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ke1GbOXYfws

[wiecej... Prezydent.pl]
Kukiz tłumaczy swoje głosowanie ws. mediów:
"Wybaczcie, ale znam te platformiane media jak nikt inny. Od srodka. Komunisci przy nich to byli liberałowie"
- w taki sposób Paweł Kukiz skomentował na swoim profilu na Facebooku decyzję o zagłosowaniu za tzw. mała ustawa medialna przygotowana przez PiS.
Wybaczcie, ale znam te platformiane media jak nikt inny. Od srodka. Komunisci przy nich to byli liberałowie :-). Nie mogłem zagłosować inaczej niż za natychmiastowym odsunięciem salonu od manipulowania opinia. I nie ukrywam, że miałem ogromna satysfakcję wysadzajac w powietrze (poprzez nacisnięcie zielonego guzika) tych wszystkich aparatczyków medialnych, dla których "Bóg, Honor, Ojczyzna" to symbol ciemnogrodu i faszyzmu. Tych wszystkich, którzy służyli salonowi za srebrniki. Tony srebrników.
[wiecej... wpolityce.pl]
W Nowym Roku walczymy o Polskę, nic więcej się nie liczy!
W dniu tak uroczystym wypadałoby zrobić zestawienie najważniejszych wydarzeń mijajacego roku, ale to się samo zrobiło. Wybory prezydenckie i parlamentarne, wygrane przez PiS, wbrew establishmentowi, mediom, finansjerze i wielu innym klikom, stało się faktem. Takiego roku nie pamiętam od lat i wieki na taki rok czekałem. Tak się złożyło, że i dla mnie tych 12 miesięcy przyniosło wiele dobrego, dlatego nie zgrzeszę jednym słowem narzekania i poproszę na przyszły rok to samo.
Jakiej Polski chcemy? Wolnej, dumnej, silnej, suwerennej, czy kolonii i "murzyńskosci"? To pytanie warto sobie zadać za każdym razem, gdy przyjdzie znudzenie i oczekiwanie ptasiego mleczka. Życzenia na Nowy Rok dla wszystkich Polaków! Walczymy o Polskę, nic więcej się nie liczy!
[wiecej... kontrowersje.net]
Zimna logika Leszka Millera: W Polsce nie jest dokonywany żaden zamach stanu. PiS nie dokonuje zamachu przeciwko sobie! Schetyna histeryzuje...
Instytucje UE powinny zachować wstrzemięzliwosć. W Polsce nie jest dokonywany żaden zamach stanu, bo zamach stanu jest dokonywany zwykle przeciwko legalnie wybranym władzom. PiS nie dokonuje zamachu stanu przeciwko sobie
- mówił Leszek Miller w "Faktach po Faktach".
"Mamy rozpoczęty proces deplatformizacji. To demontaż układu, który przejał państwo na okres 8 lat, mówię o PO i PSL, i to przejał praktycznie w całosci. Otóż PiS chce to zburzyć, wprowadzajac własna równowagę i dostosowujac zakres sprawowanej władzy w Polsce do wyniku wyborów. Tam jet takie przekonanie: mamy mocna legitymację, dotrzymana od wyborców i zdecydowanie mniejsze srodki, które umożliwiaja nam realizację tej legitymacji czy programu. I to wszystko" - tłumaczył b. premier.
"Jeżeli chodzi o sympatie prezesa Rzeplińskiego, sympatie polityczne, to nie ulegaja żadne watpliwosci. Pamiętam, jak się zachowywał szef TK po wyborach samorzadowych. Zachowywał się tak, jak klasyczny, rasowy polityk Platformy."
[wiecej... kontrowersje.net]
Auf Wiedersehen Newsweek Polska - Max Kolonko Mówi Jak Jest
Niemiecka firma medialna Ringer Axel Springer oraz panstwowe media w Polsce przeciwko rzadowi polskiemu. Max Kolonko pokazuje jak Tomasz Lis z firmy Axel Sprigner wykrzykuje hasla przeciw rzadowi polskiemu. Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, za przyzwoleniem swoich przelozonych, rowniez demonstruje na falach radiowych Polskiego Radia.
Dyrektor Programu Pierwszego PR użył anteny państwowej do wyrażenia prywatnego protestu politycznego i powinien zostać zwolniony z automatu. Jeżeli tak się nie dzieje, odpowiedzialnosć przenosi się na jego szefa, czyli na prezesa Polskiego Radia, który również powinien zostać zwolniony z automatu.
Wszystko wskazuje na to, że niemiecki koncern promuje antyrzadowe działania w Polsce. To, co się dzieje, te wszystkie zamieszki, manifestacje, to jest także kapitał zagraniczny. Co miałem na mysli? Miałem na mysli Ringer Axel Springer - kapitał niemiecki - ponieważ widzę Tomasza Lisa z firmy Axel Springer z tuba wrzeszczacego pod parlamentem jak medialny kundel i nie można mówić, iż Lis jest tam prywatnie.
[wiecej... Max TV News]
Sławomir Cenckiewicz nowym szefem Centralnego Archiwum Wojskowego
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powołał dr. hab. Sławomira Cenckiewicza na stanowisko Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Reformy Archiwów Wojskowych oraz pełniacego obowiazki dyrektora Centralnego Archiwum Wojskowego. Powołanemu przez ministra pełnomocnikowi podlega Centralne Archiwum Wojskowe, Centralna Biblioteka Wojskowa i Wojskowe Biuro Badań Historycznych - informuje MON.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=rTMijUR_m3E

[wiecej... niezalezna.pl]
Matka Kurka: Ustawa goni ustawę, na to czekali Polacy, budujemy wolna i uczciwa Polskę!
Wiele mamy tradycji w Ojczyznie, ale jedna jakos nie chce się przyjać i zadomowić. Zdecydowanie brakuje nam wiary w siebie i wyznaczenia celu, który sięgałby dalej niż perspektywa kilku lat.
Na Węgrzech Orban zalicza druga kadencję, stawiajac się znacznie mocniej Europie niż Kaczyński i z dużym prawdopodobieństwem zaliczy trzecia. Zgoda, Polska to nie Węgry, geopolityka i wielkosć kraju powoduje, że rozmaici miejscowi złodzieje i przede wszystkim obcy, nie chca się tak łatwo pozbyć miliardowych zysków. Niemniej to oznacza tylko tyle, że potrzebujemy więcej determinacji, odwagi no i wiary we własne możliwosci. Czas najwyższy na stałe wprowadzić w Ojczyznie tradycję wiary w potencjał Polaków i zawołać na dobry poczatek: "Jak się wezmiemy, to zrobimy, bo co mamy nie zrobić".
[wiecej... kontrowersje.net]
Dżihadysta Platformy!? Przerażajace grozby radnego PO: "Zobaczę kiedys egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło"
Mam szczera nadzieję, że zobaczę kiedys egzekucję tej pisowskiej bandy – Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazowa i publiczna, tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem - napisał na Facebooku Michał Skoczeń, radny Platformy z krakowskiej dzielnicy Grzegórzki i działacz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.
Piszę to w pełni swiadomy i trzezwy. Jako człowiek, radny oraz członek PO. I będę pisał dopóki ta egzekucja nie nastapi. Oni nie zasługuja nawet na proces tylko na piach - dodał Skoczeń.
[wiecej... wpolityce.pl]
Telewizja publiczna nie przemawia w imieniu narodu. Została zawłaszczona przez poprzedni układ partyjny i nie zamierza ustapić
To rozwiazanie obarczone jest tylko jedna wada: przychodzi pózno. Na szczęscie nie za pózno. Na pewno zmiana zarzadzania mediami publicznymi, zwłaszcza TVP, powinna była być pierwszym krokiem nowej władzy - dzis telewizja publiczna nie byłaby w dalszym ciagu papuga TVN, ale stacja, dzięki której Polacy mogliby masowo poznawać racje ustanowionych w wolnych wyborach prezydenta, parlamentu i rzadu. W tym kierunku poszły w końcu działania legislacyjne PiS-u i miejmy nadzieję, że po Nowym Roku ujrzymy nowe twarze na ekranach TVP i usłyszymy nowe głosy przed mikrofonami Polskiego Radia, a społeczeństwo pozna wreszcie racje zwycięzców wyborów.
[wiecej... wPolityce.pl]
Cenckiewicz: Mija 45 lat od zarejestrowania "Bolka"
"To już 45 lat... od zarejestrowania Lecha Wałęsy w dniu 29 grudnia 1970 r. przez Wydział III SB w Gdańsku pod nr. 12535 jako tajnego współpracownika o pseudonimie 'Bolek'" – przypomina na swojej stronie na Facebooku prof. Sławomir Cenckiewicz. O agenturalnej przeszłosci byłego prezydenta Cenckiewicz i Gontarczyk pisza w ksiażce pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", która ukazała się w 2008 roku. Historycy podkreslaja, że gdy Wałęsa został prezydentem, starał się zatuszować działalnosć z lat 70-tych zabierajac ze swojej teczki akta dotyczace "Bolka". Według Cenckiewicza i Gontarczyka, Wałęsa miał rozpracowywać osoby zaangażowane w Grudzień ‘70 oraz prowadzić działalnosć prewencyjna wobec osób organizujacych od stycznia 1971 r. wiece, protesty i strajki w Stoczni Gdańskiej.
[wiecej... telewizjarepublika.pl]
NATO Counter Intelligence Center under the FSB's Banner
The Polish Eagle concealed by the blinds and the coat of arms of the Federal Security Service of the Russian Federation (FSB) displayed in the most prominent place of the room – that is what was found in the head office of now-recalled Col. Piotr Pytel, who was one of the key individuals heading up the CEK NATO. This snapshot of his office stands as a symbolic proof of how much the previous heads of the Military Counterintelligence Service (SKW) were tied with the Russian FSB. After the ousting of the Polish heads of CEK NATO, Bartłomiej Misiewicz, a representative of the Minister of Defense, filed with the Prosecutor General a notice of suspicion that a crime was committed by the employees, functionaries, and military personnel of SKW delegated to the CEK NATO facility. Irregularities were discovered by a special commission formed to review materials and documentation in the possession of CEK NATO office.
[wiecej... CurrentEventsPoland.com]
Poland: In Defense of Corruption
Mariusz Kamieniecki speaks with Attorney Janusz Wojciechowski, member of the European Parliament and former Chairman of the Supreme Audit Office:
Some Polish media, the so-called "moral authorities on duty", and opposition politicians proclaim every day that democracy in Poland is threatened. What kind of threat do they worry about?
As you can see, we are dealing with a raging propaganda campaign on a massive scale, which is aimed at blocking any changes in Poland. Under the guise of defense of democracy, in fact the war in defense of corruption is being waged. Because what is proposed by PIS represents a great threat to powerful entrenched interests. According to information from official documents of the European Commission and the World Bank, only last year Poland was defrauded on the VAT tax by approx. 53 billion zlotys. That much money is missing in the budget; that much money should be there but due to mafia-like practices does not end up in the budget.
[wiecej... CurrentEventsPoland.com]
HENRYKA KRZYWONOS - PODRABIANA BOHATERKA! SZOKUJĄCA PRAWDA!
Henryka Krzywonos kradła strajkowe pieniadze. Krótki film dokumentalny, który przywołuje prawdziwe zdarzenia z tamtych lat dotyczace podrabianej "bohaterki" Henryki Krzywonos. Krzywonos nie tylko, że nie zatrzymała tramwajów ale była łamistrajkiem, który wyprowadził tramwaj z zajezdni na trasę. Film dokumentalny w którym Ryszard (docent) Czajkowski rozmawia z zapomniana postacia strajków '80 Janem Wojewoda (przywódca strajku w zajezdni autobusowej) i przywołuje prawdziwe zdarzenia z tamtych lat dotyczace podrabianej "bohaterki" Henryki Krzywonos.
[wiecej... youtube.com]
"Oswiadczam, że Henryka Krzywonos wyjechała tramwajem linii nr 15 jako łamistrajk"
Jedna z "czarnych plam" historii lat 1980 jest osoba obecnej poseł z ramienia PO Henryki Krzywonos, kreowanej przez antypolska propagandę różnych gadzinówek na bohaterkę "Solidarnosci". Jej pełen wsciekłosci bełkot z trybuny sejmowej podczas obrad nad nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym spowodował, że odezwały się osoby, które pamiętaja ja sama oraz jej rolę w strajkach 1980 na Wybrzeżu. – Obok przedstawiam jedno z własnoręcznie pisanych i podpisanych swiadectw o Henryce Krzywonos, pozostawiajac je bez komentarza.
[wiecej... wpolityce.pl]
Kogo do reszty skompromituje "Gęsiarka"?! Obraz skradziony z Pałacu Prezydenckiego za kadencji Komorowskiego ma szczególna wartosć!
Już niedługo moga wyjsć na jaw okolicznosci niezwykle kompromitujace poprzednich użytkowników Pałacu Prezydenckiego. Prokuratorzy sa bliscy ustalenia kto ukradł "Gęsiarkę" z Pałacu Prezydenckiego, gdy prezydentem był Bronisław Komorowski. Ekspertyza biegłego potwierdziła autentycznosć dzieła oraz że to ten obraz wisiał wczesniej na scianach Pałacu. Sprawcom za kradzież i paserstwo "Gęsiarki" grozi nawet 10 lat więzienia. Biegły uznał bowiem, że to obraz o szczególnym znaczeniu dla kultury - podkresla RMF FM. Prokuratorzy ustalili, że dzieło nie trafiło do domu aukcyjnego bezposrednio z Pałacu Prezydenckiego. Obraz co najmniej dwukrotnie przechodził z rak do rak, zanim został wystawiony na sprzedaż.
[wiecej... wpolityce.pl]UWAGA: Niektóre linki do starszych artykułów lub zdjęć moga już nie działać - z góry przepraszamy

ARCHIWUM Wiadomosci Internetowych
 • 12 stycznia do 31 grudnia 2015
 • 23 marca 2014 do 11 stycznia 2015
 • 30 wrzesnia 2013 do 22 marca 2014
 • 20 maja do 30 wrzesnia 2013
 • 26 stycznia do 20 maja 2013
 • 20 pazdziernika 2012 do stycznia 2013
 • 21 maja do 19 pazdziernika 2012
 • 26 stycznia do 20 maja 2012
 • 1 wrzesnia 2011 do 25 stycznia 2012
 • 11 lipca do 30 sierpnia 2011
 • 1 maja do 11 lipca 2011
 • 30 stycznia do 30 kwietnia 2011
 • 16 grudnia 2010 do 29 stycznia 2011
 • 2 listopada do 15 grudnia 2010
 • 16 wrzesnia do 1 listopada 2010
 • 6 czerwca do 15 wrzesnia 2010
 • kwiecien do 5 czerwca 2010
    Strona Główna Komunikatów Ottawskich